1
Są jednak sposoby na regulację sensoryczną, tak aby odbieranie bodźców nie było zaburzone. Rozsądne dobieranie zabawek, bez oprogramowania, które powinny zmuszać do myślenia, gry planszowe, zabawy ruchowe wpływają nie tylko na rozwój, ale i relacje z dzieckiem, budując poczucie bezpieczeństwa.
2
Często jednak to nie wystarcza, bo na zajęciach mamy do czynienia z dziećmi niespokojnymi, przebodźcowanymi, nadaktywnymi lub odwrotnie wyłączonymi lub nadwrażliwymi. Dociekamy, że źródłem problemu może być temat integracji sensorycznej tak bardzo pomijanej i ogromnie ważnej w dzisiejszym świecie.
3
Wiemy, że nie zawsze się udaje, ale dbajmy o rozwój sensoryczny naszych dzieci każdego dnia, zamieniając komputer na aktywności ruchowe czy plastyczne i tworzenie zabaw w duchu diy. Pozwólmy im przejąć stery w kuchni i czasem się pobrudzić.
Dlatego zrodził się w nas pomysł na organizowanie warsztatów z Sensoplastyka®, które sprzyjają regulacji sensorycznej i są świetną okazją do wspólnej zabawy.
Czym tak naprawdę jest Sensoplastyka® i jak wpływa na nasz rozwój?
Twórczyni marki opisuje ją jako polisensoryczną, multikolorową, wielozapachową przestrzeń możliwości!
Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu, które sprawiają, że wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle przebiegają sprawniej.
Poprzez kolorową stymulacje wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci:
- wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni
- dbamy o usprawnienie ruchowe
- wspieramy rozwój zmysłów
- wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiedzialnych za motorykę małą – pracę dłoni)
- wspieramy rozwój poznawczy
- uwalniamy naturalną ekspresję twórczą
- wspieramy samodzielność